,

Spotkanie Andrzejkowe –  24 listopad 2021 r. Zespołu tanecznego UTW w Żorach „Butterfly”

Spotkanie Andrzejkowe –  24 listopad 2021 r.

Zespołu tanecznego UTW w Żorach „Butterfly” z Pensjonariuszami: Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Żorach i Dziennego Domu Senior +  na Osiedlu Gwarki.

Listopad jest smutnym jesiennym miesiącem zakończonym imieninami „Andrzeja”, w wigilię których, tradycyjnie możemy się zabawić i spróbować przewidzieć naszą przyszłość. Z tej okazji, w smutny listopadowy dzień – 24.11.br, zorganizowałyśmy „Spotkanie Andrzejkowe” w Dziennym Domu Senior + na Osiedlu Gwarki, z Pensjonariuszami tego domu i  Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Żorach.

Z pensjonariuszami domów spotkał się  Zespół UTW „Butterfly” w składzie: Danuta Jendryszczyk, Emilia Olesiuk, Henryka Świerczyna, Barbara Frątczak, Renata Wesoła, Barbara Malkiewicz i Maria Trześniewska.

Spotkanie trwało 2,5 godziny, a rozpoczęło się czarowaniem „3 Dobrych wróżek” (Emilki, Heni i Basi), które zabawiały pensjonariuszy przy przebojach Jerzego Połomskiego, Ireny Santor, Filipinek z prawdziwego adapteru. Seniorzy tańczyli wspólnie z nami. Następnie Zespół „Butterfly” zatańczył dla Zebranych 3 tańce w pięknych strojach, które zostały ciepło przyjęte. Zrobiło się bardzo przyjemnie i wesoło. Pensjonariuszom wręczyłyśmy drobne prezenty oraz przekazałyśmy zakupione produkty dla warsztatów kulinarnych, które zostaną wykorzystane przy wypieku świątecznych ciasteczek przez pensjonariuszy. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.

Prezenty i produkty sfinansowane zostały po wygraniu akcji Pakiet Inicjatywa Lokalna realizowanej przez ŻCOP w ramach Projektu Unijnego „Kolej na zmianę !” – Pakiet Działań na rzecz Mieszkańców Terenów Rewitalizowanych.  W ramach tej akcji spotkamy się jeszcze 6.12.br. z pensjonariuszami i przekażemy zdjęcia oraz prezenty od Mikołaja. Mamy wrażenie, że udało nam się rozjaśnić i umilić wszystkim pensjonariuszom przynajmniej ten jeden dzień. Planujemy spotykać się z  pensjonariuszami raz w miesiącu.

Pomysłodawczynią przystąpienia do akcji jest nasza była Wiceprezes Zarządu UTW w Żorach – Pani Danuta Jendryszczyk, tancerka Zespołu „Butterfly”.

Jest to już drugi projekt zrealizowany przez słuchaczy UTW w Żorach w ramach Pakietu Inicjatywa Lokalna prowadzonej przez ŻCOP.

Pierwszy pt.”Przyszywana Babcia Uczy, zrealizowano 14 lipca 2020 r. dla dzieci Świetlicy „Wyspa” Żory – Rój, w którym członkinie Zespołu UTW „Senior Dance” ( Karolina Glanert, Grażyna Kusiak, Małgorzata Niemiec, Barbara Świeczka ) uczyły dzieci tańca liniowego country i podobno nauczyły. W realizacji projektu uczestniczyli też Pani Danuta Jendryszczyk – Wiceprezes UTW w Żorach i główny fotograf UTW Pan Ludwik Glanert.

Pani Danuta Jendryszczyk mieszka w Roju i wykorzystała stworzoną przez ŻCOP możliwość pomocy dla dzieci i seniorów dzielnicy i bardzo Jej za to dziękujemy. Dziękujemy też wszystkim słuchaczom UTW, którzy z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do akcji.

Za relację i zdjęcia ze spotkania – 24.11.br, dziękujemy P. Danucie Jendryszczyk.

Zarząd UTW w Żorach