, ,

VII KONGRES „OBYWATEL SENIOR”

VII KONGRES „OBYWATEL SENIOR”

FUNDACJA PARK ŚLĄSKI i PARK ŚLĄSKI

CHORZÓW – 26 MAJ 2018 r.

26 maja br. na terenie Rosarium w Parku Śląskim odbył się VII Kongres „Obywatel Senior” zorganizowany przez Fundację Park Śląski i Park Śląski.

Była piękna pogoda, wiele atrakcji dla uczestników Kongresu i możliwość spędzenia wolnego czasu w pięknym miejscu. Pojechaliśmy w grupie 20 osób, w tym 13 członków Zespołów UTW Senior Dance i Butterfly.

W tym samym dniu była wycieczka naszych studentów do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mokrem koło Mikołowa, gdzie pojechało 25 osób, stąd mniejsze zainteresowanie Chorzowem.

W Parku Śląskim zaliczyliśmy fundowany przez organizatorów przejazd Kolejką Elka, skąd z góry mogliśmy podziwiać piękną przyrodę parku, niektórzy nieodpłatnie zwiedzili ZOO, a część osób skorzystała też z porad ekspertów na różnych stoiskach tematycznych.

Henia Świerczyna z Basią Frątczak zwiedzały park na rowerach w pięknych sukienkach.

Kilka naszych joginek i amatorek jogi zaliczyła jogę śmiechu, a reszta odpoczywała w cieniu, bo upał dawał się we znaki.

O 14.00 rozpoczęła się część artystyczna, gdzie mogliśmy podziwiać występy artystów dojrzałych z różnych Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych, w tym Zespoły UTW w Żorach.

Zespół UTW Senior Dance w niebieskich koszulkach z logo UTW w Żorach i białych kapeluszach, pięknie zatańczył składankę muzyczną pt. Tańczące kapelusze, a nasze dziewczyny są naprawdę dobre. W tym sezonie uświetniają też razem z zespołami tańca liniowego country innych UTW weekendy w Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach.

Potem po występach wokalnych: Studia Piosenki 60-tki i chóru – Wrzosy Jesieni, pięknie zatańczył w czerwono – czarnym stroju – cha- cha i bathatę 2-gi nasz zespół „Butterfly”.
W pozostałej części artystycznej zaprezentowały się jeszcze zespoły z różnych UTW, takie jak: Platyna – zespół muzyczny, Piosenki dla przyjaciół, AS+ – grupa taneczna, DK Olszówka – spektakl, Grupa taneczna z Platyny i Club Roman-tycznych Serc – śpiew.

Wszystkie występy były gorąco przyjęte przez zgromadzonych widzów dodatkowo rozgrzanych słońcem.

Poza programem mieliśmy też okazję zatańczyć parę kroków baletowych, które poprowadziły uśmiechnięte uczennice Szkoły Tańca w Chorzowie.

Występy przedłużyły się, ale dzień był piękny i jak co roku wyjazd do Chorzowa był udany.

Za zdjęcia z imprezy dziękujemy Ludwikowi Glanertowi.

Zarząd UTW w Żorach