,

VII Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów  Oświęcimskie Centrum Kultury – /OCK/              15.10.2022 r. – Oświęcim.

VII Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów

 Oświęcimskie Centrum Kultury – /OCK/

             15.10.2022 r. – Oświęcim.

 

W sobotę 15 października br, po 2 – letniej przerwie spowodowanej pandemią covid-19, wzięliśmy udział w VII Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych Seniorów zorganizowanych pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim, przez OCK i UTW działający przy Oświęcimskim Centrum Kultury. W drodze do Oświęcimia świętowaliśmy wczorajsze urodziny naszej koleżanki Marysi Trześniewskiej – jeszcze raz Marysiu – 100 lat w aktualnej kondycji.

Tym razem spotkania odbywały się w formie przeglądu, a nie konkursu.

Gospodarze przyjęli nas jak zawsze bardzo serdecznie i ciepło w pięknym słonecznym dniu. Poczęstowaliśmy się kawą, herbatą i ciasteczkami.

Spotkania odbywały się w 5 – kategoriach:

I – Zespoły Wokalne;  II – Kabaret;  III – Małe Formy Teatralne;  IV – Chóry;  V – Taniec. a uczestniczyło w nich 18 zespołów.

Z uwagi na nieobecność Pani Dagmary Świtacz, nie wystąpił zespół wokalny „Carpe Diem”, a nasz UTW reprezentowały zespoły taneczne w kategorii Taniec.

Pięknie się zaprezentowały zespoły taneczne UTW w składzie:

Zespół „Powiew Młodości” –  prowadzony przez P. Martynę Mach

  3 pary: Karolina i Ludwik Glanert;  Małgorzata Niemiec i Ryszard Wesołowski; Ewa Wojciechowska i Jan Bednarek;

Zespół  „Butterfly” –   prowadzony przez P. Joannę Dziedzic

  Henryka Świerczyna, Emilia Olesiuk, Danuta Jendrszczyk, Barbara Frątczak, Renata Wesoły, Maria Trześniewska;

Zespół „Ladies Banditos”  –  prowadzony przez P. Elżbietę Malcharek

Małgorzata Niemiec, Karolina Glanert, Grażyna Kusiak, Barbara Krobisz, Józefa Stokowiec, Józefa Gryta, Grażyna Rycerska, Barbara Świeczka, Maria Matysiak, Ewa Wojciechowska,  (Bożena Bosek – nie mogła wystąpić).

Wszystkie zespoły otrzymały z rąk Prezydenta Miasta Oświęcim – P. Janusza Chwieruta i organizatorów: dyplomy, statuetki i  albumy na zdjęcia.
Gratulujemy OCK i UTW w Oświęcimiu świetnej organizacji imprezy i mamy nadzieję na spotkanie w kolejnych VIII OSAS w 2023 roku.

Bardzo dziękujemy słuchaczom UTW – członkom zespołów, za ogromny wkład pracy i koszty, które ponoszą, aby prezentować tak wysoki poziom artystyczny. Dziękujemy też Instruktorom, Klubowi „Wisus”, MOK, ŻCOP za wszelką pomoc w realizacji pasji słuchaczy UTW.

            Jeszcze raz bardzo dziękujemy Prezydentowi Miasta Żory za sfinansowanie kosztu dojazdu zespołów UTW do Oświęcimia na VII OSAS.

Zdjęcia z prezentacji wszystkich uczestników VII OSAS  – OCK Oświęcim – galeria

Dziękujemy za zdjęcia z imprezy Karolinie i Ludwikowi Glanertom – prezentowane poniżej.

Relacja: Helena Karwot

Zarząd UTW w Żorach