Zakończenie roku akademickiego UTW w Żorach 2017-2018

Zakończenie roku akademickiego

UTW w Żorach 2017-2018

We wtorek 19.06.2018 r. UTW w Żorach zakończył uroczyście IX rok akademicki na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach.

W uroczystości udział wzięli:

Pan Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory,

Pan Piotr Kosztyła – Przewodniczący Rady Miasta Żory,

Pan Jacek Świerkocki – Doradca Prezydenta Miasta Żory,

Pani Beata Bąk – Kierownik ŻCOP,

Pani Ewa Kałus – ŻCOP – wolontariat,

Pani Anna Gaszka – Rada Miasta Żory,

Pani Anna Nowacka – Radna Miasta Żory,

Pani Barbara Musiałek – MOK – Klub „Rebus” w Żorach,

Pani Renata Śmietana – Dyrektor Przedszkola nr 19 w Żorach,

Pani Lucyna Górecka – Wychowawca Przedszkola nr 19 w Żorach,

Pani Dorota Baron – ZAZ „Wspólna Pasja”,

Pan Szymon Kamczyk – Redaktor „Tygodnika Żory” – dodatku Dziennika Zachodniego,

Pan Tadeusz Szymaniak – Biuro PAH w Krakowie.

Panie: Zofia Musiolik, Grażyna Fabiańczyk – WUTW – Wodzisław ŚL.,

Pan Krystian Wyleżoł i Pani Krystyna Wyleżoł – koordynator UTW przy MOK Czerwionka Leszczyny,

Pani Joanna Dziedzic – Prowadząca warsztaty Zumby gold i Latino solo na UTW,

Pani Agnieszka Szewczyk – Prowadząca warsztaty Tańca Towarzyskiego na UTW,

Pani Renata Wieczorek – Lektor języka włoskiego na UTW,

Pan Adam Foks – Prowadzący warsztaty Tańca Liniowego Country na UTW.

Studenci UTW w Żorachprowadzący dla studentów uniwersytetu zajęcia:

Pani Ryszarda Szpotakowska – Rehabilitacja,

Pani Małgorzata Niemiec – Nordic Walking – wolontariat,

Pani Karolina Glanert – Nordic Walking – wolontariat,

Pan Stanisław Sobiecki – Klub Podróżnika + wolontariat,

oraz studenci UTW i seniorzy w grupie – 68 osób.

Ponadto Pani Dagmara Świtacz i kilku członków zespołu Carpe Diem oraz solistka studia Magic Voice przy MOK w Żorach – Pani Patrycja Wuwer, oczekiwało na swój występ na korytarzu przed salą.

Tak, że suma osób przed i na sali MOK w Żorach osiągnęła liczbę 100, co zważywszy, że w tym czasie Polska grała swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w piłke nożnej, nie było złym wynikiem.

Po przywitaniu gości i słuchaczy UTW w Żorach – Prezes Helena Karwot przedstawiła w dość dużym skrócie informację o działalności Uniwersytetu w minionym roku, mimo że działo się bardzo dużo. Przedstawianą w skrócie informację o wydarzeniach UTW w br. uzupełniał postawiony przed wejściem na salę roolup z ofertą programową naszego uniwersytetu.

Opracowany przez Panią Małgorzatę Niemiec montaż zdjęć ze wszystkich prawie wydarzeń i zajęć na uniwersytecie był prezentowany na ekranie i nasi słuchacze mogli je sobie w czasie wystąpienia Prezes UTW przypomnieć, a goście obejrzeć. Autorem większości prezentowanych zdjęć byli nasi słuchacze – przede wszystkim koleżanka Henryka Świerczyna i kolega Ludwik Glanert, a czasami kolega Zdzisław Karbowski.

Z najważniejszych wydarzeń minionego roku trzeba wyróżnić:

Udział 10 naszych słuchaczy i wnuczki Grażynki Zawieruchy w kolejnym 26 Finale WOŚP w Żorach -14 stycznia br, gdzie udało nam się zebrać w zaokrągleniu 9765 zł, a nasi wolontariusze miło wspominają ten czas i już są chętni do udziału w kolejnym Finale WOŚP w przyszłym roku.

Bardzo dziękujemy Panu Zbigniewowi Krówce i całemu sztabowi WOŚP w MOK w Żorach za pomoc przy włączeniu się naszych słuchaczy do kolejnego – 26 Finału WOŚP. Trzeba też podkreślić, ze jak co roku kilku naszych słuchaczy – (5 koleżanek i 2 kolegów) uczestniczyło w ciekawych przebraniach w VII Gliwickim Biegu Orkiestrowym zorganizowanym przez Fundację „Biegamy z Sercem” w Gliwicach, w dniu 26 Finału WOŚP – 14.01.2018 r.

Zajęcie dobrego miejsca na X Olimpiadzie Sportowej UTW i Organizacji Senioralnych w Łazach – 19.05.br, gdzie startowało 16 naszych reprezentantów, którzy zdobyli w sumie 1 złoty medal – Henryk Krupa w biegu na 60 m i 25 punktów, co dało UTW w Żorach 16 miejsce na 68 startujących organizacji. Zaprezentowaliśmy się także w części artystycznej olimpiady jak zawsze w pokazie tańca liniowego country, a zespół UTW Senior Dance brawurowo wykonał wiązankę tańców pt. „Tańczące kapelusze” i w pokazie tańca latino solo, gdzie zespół UTW Butterfly zatańczył z wdziękiem cha-chę i bathatę. Pojechaliśmy dużą grupą /40 osób/, tancerze country i latino solo oraz kibice i były to dla nas niezapomniane przeżycia, a poza tym byliśmy rozpoznawalni w efektownych plastronach z logo UTW i miasta Żory.

26.05.br w grupie 20 osób pojechaliśmy na VII Kongres „Obywatel Senior”do Parku Śląskiego w Chorzowie, gdzie korzystając z programu organizatorów bardzo miło spędziliśmy czas, ćwicząc po raz drugi jogę śmiechu. Nasze słuchaczki Henia Świerczyna i Basia Frątczak odpowiadając na apel organizatorów – w pięknych sukienkach i kapeluszach zwiedzały park na rowerach. W części artystycznej kongresu na scenie zaprezentowały się 2 Zespoły UTW: „Butterfly” w pokazie tańców latino solo /cha cha i bathata/ oraz „Senior Dance” w brawurowo zatańczonej wiązance tańców liniowych country pt. „Tańczące kapelusze”. Pogoda była wspaniała – upał doskwierał, ale bawilismy się świetnie i miło spędziliśmy dzień. W tym samym dniu 25 słuchaczy z klubu Podróżnika UTW razem z klubem Globtrotera zwiedzało Śląski Ogród Botaniczny w Mokrem k/Mikołowa.

49 osób spędziło też długi wspaniały tygodniowy /5 – 12 maja br/ weekend majowy w Zakopanem.

Od początku organizacji /2013 r./ i w tym roku także, wzięliśmy udział w VI Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking studentów UTW zorganizowanym pod patronatem Ministrów Sportu i Turystyki oraz Pracy i Polityki Społecznej 12.05.br. W liczbie 18 osób w plastronach „UTW w Żorach”przeszliśmy trasę 5 km od siedziby UTW przy Os. Sikorskiego, do Parku „Cegielnia”, a następnie odpoczęliśmy w Gospodzie „2 Wiedźmy” sycąc się wspaniałymi podpłomykami.

Słuchaliśmy ważnych dla naszego – seniorów bezpieczeństwa, wykładów – 2 krotnie / KMP w Żorach i KMPSP w Żorach /, z także naszego zdrowia / 3 wykłady, w tym 1 połączony z pięknym koncertem gitarowym/.

Ponadto słuchacze UTW uczyli się języków angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego /od początku tego roku/, realizowali swoje pasje na zajeciach kreatywnych DIY, podróżowali z „Klubem Podróżnika”, tańczyli taniec towarzyski, zumbę gold, tańce latino solo, taniec liniowy country, ćwiczyli jogę, pilates i rehabilitowali się, a także bawiąc się, trenowali swoją sprawność psychiczną i koncentrację grając w gry logiczne, uprawiali też nordic walking – w sumie 36 godzin zajęć w tygodniu, tj. ponad 7 godzin dziennnie.

I to wszystko w ramach składki członka UTW w Żorach w wysokości – 10 zł /miesiąc, która upoważnia do korzystania ze wszystkich zajęć i część studentów korzysta z kilku zajęć.

Zajęcia odbywały się w siedzibie ŻCOP, a wymagające większej powierzchni z uwagi na dużą ilość osób: joga, taniec country, zumba gold, latino solo i rehabilitacja, odbywały się w dużej sali Klubu „Wisus”.

W Klubie „Wisus” odbywały się też zajęcia nauki obsługi komputerów.

Podziękowaliśmy Pani Hannie Kalisz kierownikowi Klubu „Wisus” i wszystkim pracownikom za wspieranie działalności UTW i jesteśmy przekonani, że nasza współpraca z Klubem „Wisus”, będzie nadal przyjazna dla dobra seniorów w Żorach.

Poza tym, nasi słuchacze w tygodniu:

śpiewają i uczą się śpiewać w Zespole „Carpe Diem” prowadzonym przez Panią Dagmarę Świtacz

przy MOK w Żorach – 1,5 godz. /4 x w miesiącu/ i z reguły występują na różnych lokalnych

uroczystościach. W ub. roku 3.10. Zespół „Carpe Diem” uświetnił uroczystość rozpoczęcia naszego

roku akademickiego UTW, a na IV Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych Seniorów – 6.10. ubr

Zespół zdobył kolejne wyróżnienie. Zespół wystąpił także na III Bytomskim Przeglądzie Twórczości

Artystycznej Słuchaczy UTW w Bytomiu – 29.05.br., a występ bardzo się podobał.

realizują się aktorsko w Amatorskim Teatrze Dorosłych „Apteczka” prowadzonym przez Panią

Barbarę Musiałek w klubie ”Rebus”-1,5 godziny w tygodniu i wystawili na scenie Klubu „Rebus” już

3- cią sztukę pt. „Żona z urzędu” napisaną i wyreżyserowaną przez Panią Barbarę Musiałek – w dniu

28.05.ub roku. Sztukę tę zaprezentował Teatr jeszcze 3 – krotnie, a ostatnio na 2 Rybnickim

Przeglądzie Teatralnym Seniorów w Domu Kultury Rybnik – Chwałowice, skąd przywieźliśmy

piękną statuetkę.

I tutaj też podziękowaliśmy Pani Barbarze Chudek – Kierownikowi i pracownikom Klubu „Rebus” za pomoc w przygotowaniu dekoracji sceny i naszemu słuchaczowi Panu Ryszardowi Czerwińskiemu za opracowanie akustyczne i akompaniament na gitarze – bo to wszystko stworzyło nasz spektakl.

Stworzony w ramach warsztatów z tańca liniowego country przez Pana Adama Foksa Zespół UTW „Senior Dance” /12 słuchaczek UTW – najbardziej zagorzałych tancerek / ciągle szlifuje swoją formę także poza zajęciami, dzięki uprzejmości Dyrektora ŻCOP Pana Jacka Arasima. Zespół „Senior Dance” często występuje na różnych okolicznych imprezach, a także na przeglądach i konkursach, gdzie jest nagradzany. Taniec country i Pan Adam Foks, który świętuje 30.06.br 4-te urodziny swojej szkoły tańca ”DANCE FLOOR KINGS”, stał się dzieki temu najlepszym propagatorem naszego UTW i bardzo Mu za to i tańczącym w zespole naszym studentkom i Jankowi dziękujemy. W br Zespół UTW„Senior Dance” – tańca liniowego country razem z zespołami z innych UTW uświetniają weekendy w Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach.

Pan Adam organizuje też co miesięczne warsztaty tańca liniowego country w Boryni, na które zjeżdżają się amatorzy tańca ze wszystkich UTW i spoza, a także wyjazdowe warsztaty dla naszych tancerzy i z innych UTW – Międzybrodzie Żywieckie Ośrodek Niagara – październik 2017 i kwiecień br /ponad 70 osób/. Pan Adam zorganizował również w tym roku 1 – wsze Liniowe Wczasy w Bieszczadach – /04 – 10 lipiec br/.

Poza tańcem liniowym country w naszym programie artystycznym zaprezentował się także Zespół UTW „Gold Dance” w tańcu towarzyskim prowadzony przez Panią Agnieszkę Szewczyk. Najwięksi fani tańca szlifują swoje umiejętności wiele godzin poza zajęciami korzystając z sal udostępnianych przez ŻCOP. 3 nasze pary występują na ogólnopolskich turniejach tanecznych organizowanych przez PTT i zdobywają tam medale złote, srebrne i brązowe. Pani Agnieszka Szewczyk bardzo wspiera naszych słuchaczy w nauce i podnoszeniu poziomu tańca towarzyskiego i bardzo Jej za to dziękowaliśmy.

Podziękowaliśmy też specjalnie / bo promocji nie wymaga – prowadzi Szkołę Tańca w Żorach/, Pani Joannie Dziedzic, za radość jaką daje słuchaczom UTW prowadząc dla nich zajęcia zumby gold na uniwersytecie. Od listopada 2016 roku Pani Joanna uczy nas tańca latino – solo, a najbardziej zagorzałe tancerki utworzyły już w lutym 2017 roku Zespół UTW „Butterfly”, który prezentował się kilkakrotnie na różnych gminnych imprezach, a także na przeglądach artystycznych seniorów. Nasi fani zumby gold towarzyszą też Pani Joannie na różnych pokazach zumby w Żorach i poza, a ponadto uczestniczą w pokazach na cele charytatywne np. w Gliwicach – „Tańczymy z sercem”.

W sumie zespoły taneczne UTW występowały i bardzo się podobały na:

IV Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych Seniorów w OCK – 06.10.2017 r.;

– I FESTIWAL-u TAŃCA „SENIOR DANCE”- WCK-Wodzisław -25.11.2017 r.,

oraz bez Zespołu Gold Dance – /taniec towarzyski/ na:

X Olimpiadzie Sportowej UTW i Organizacji Senioralnych – 19.05.br w Łazach;

VII Kongresie Obywatel Senior na trawie w Parku Śląskim w Chorzowie – 26.05 br.;

III Bytomskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Słuchaczy UTW w Bytomskim

Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu – 26.05.br, gdzie otrzymały podobnie jak w

Wodzisławiu piękne statuetki;

Razem z „Klubem Podróżnika”, który prowadzi Pan Stanisław Sobiecki w Ośrodku ŻCOP w Baranowicach zakończyliśmy ubiegłoroczny sezon turystyczny, a bieżący rozpoczęliśmy wycieczką na Śmieszek. Nasi słuchacze razem z klubem Globtrotera zaliczyli wycieczki do Krakowa – wystawa Szopek Krakowskich, Ołomuńca /wystawa kwiatów/, Śląskiego Ogrodu Botanicznego – Mokre/Mikołowa /25 osób/, no i 49 osób spędziło długi wspaniały tygodniowy weekend majowy w Zakopanem. Wybieramy się też na Słowację w lipcu /1 dzień/ i do Pragi z Czeskim Rajem /3 dni/ w sierpniu br. Ponadto kilka wycieczek miejscowych /pieszych i rowerowych/, a we wrześniu wczasy w Chorwacji – wyspa Rab – 54 osoby.

Zaliczymy też kilka wycieczek z biurem turystycznym Hubtour ze Szczecina /Paryż, Szkocja, Majorka/.

Uczestniczyliśmy także w imprezach organizowanych przez żorskie instytucje sportowo – kulturalne.

Jak od kilku lat, 26 osobowa grupa studentów UTW pokonała z kijkami trasę 2,5 km w marszu Nordic Walking w ramach biegu po zdrowie na X Żorskim Biegu Ulicznym 15.10.2017 r., a na trasie jak zawsze kibicowali nasi słuchacze.

2 maja brgrupa 22 słuchaczy UTW i kilku innych seniorów podobnie jak w ub roku zaliczyła z kijkami trasę 3,5 km w marszu Nordic Walking do Parku Piaskownia w ramach zorganizowanej przez MOSiR imprezy „Od aktywności do przyjemności”, a na miejscu kilku naszych studentów zaliczyło ćwiczenia Pilates. Ponadto były też konkursy z nagrodami i świetna kiełbasa z grilla i aż żal, że tak niewiele osób uczestniczy w bardzo dobrze zorganizowanej imprezie.

8 maja br – mała grupa słuchaczy UTW /bo były zajęcia/ zasadziła w Parku Piaskownia 2-go Jarząba szwedzkiego uczestnicząc w happeningu pt „Zielono mi” zorganizowanym tam przez Fundację FOLWARK POD LIPAMI we współpracy z MOK w Żorach – w ramach Lokalnych Inicjatyw w Kulturze Żory 2018, a nasz 1-wszy Jarząb szwedzki /09.2017/ pięknie rośnie w Parku „Cegielnia”. Jednak nasze 1-wsze drzewo dąb rośnie w ogrodzie przy Liceum K. Miarki / 04.2016 r/.

Nasze zespoły występowały też niedawno na festynach Dz. Sikorskiego i z okazji 40 – lecia Osiedla Korfantego.

Działania naszego uniwersytetu były często opisywane na łamach Tygodnika Żory /piątkowy dodatek do Dziennika Zachodniego/ dzięki uprzejmości Pana Szymona Kamczyka – Redaktora gazety i naszej Heni, która jako abonent dziennika zachodniego śledzi na bieżąco informacje w gazecie i dostarcza Panu Szymonowi wiadomości o UTW. Dziennik Zachodni wytypował Henię do plebiscytu „Osobowość roku 2017” w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”, za niezwykłe zaangażowanie w promocję Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żorach oraz wszystkich zajęć organizowanych dla seniorów na terenie miasta. Gorąco podziękowaliśmy oklaskami Panu Szymonowi Kamczykowi za pozytywne propagowanie informacji o naszym uniwersytecie.

No i mieliśmy spotkania okolicznościowe /andrzejki x 2, opłatkowe, zabawę karnawałową, dzień kobiet, z okazji świąt wielkanocnych/, a piękne graficznie życzenia z tych okazji mogliśmy składać dzięki talentowi i pracy naszej koleżanki Basi Grochal.

Od samego początku UTW w Żorach realizuje swoje zadania dzięki corocznej dotacji z Gminy Miejskiej Żory, której udział w br przekroczy 55 % kosztów podstawowej działalności Uniwersytetu. W tym roku akademickim otrzymaliśmy 34 000 zł dotacji, a dotację Uniwersytet otrzymuje po złożeniu projektu budżetu w ramach corocznego konkursu Prezydenta Miasta na realizację zadań publicznych na rzecz społeczności Żor.

W imieniu wszystkich słuchaczy UTW – Prezes przekazała podziękowania Panu Prezydentowi, Przewodniczącemu Rady Miasta, Panu Jackowi Świerkockiemu – pełnomocnikowi Prezydenta ds. społecznych, Pani Beacie Gojny – Kierownikowi Biura Rady Miasta i Pani Bożenie Kőhl-Gudzik – Kierownikowi Zespołu Spraw Społecznych i wszystkim pracownikom Urzędu Miasta Żory za wspieranie działalności naszego UTW.

Gorąco dziękowaliśmy Dyrektorowi MOK w Żorach za serdeczność i wspieranie na co dzień działalności UTW w Żorach, czego wyrazem niezależnie od wspomnianych już działań, jest też organizacja dzisiejszej i poprzednich uroczystości zakończenia i rozpoczęcia roku akademickiego UTW. Podziękowania te były skierowane także do Wszystkich Pracowników MOK, dzieki którym uniwersytet może realizować swoje zadania dla seniorów w Żorach.

Dziękowaliśmy pracownikom Biura Rachunkowego „Anna” oddział w Żorach za pomoc i poradę we wszystkich trudnych sprawach.

Szczególne podziękowania przekazaliśmy też Panu Dyrektorowi i pracownikom Biura ŻCOP za dużą pomoc, wyrozumiałość i życzliwość na co dzień dla potrzeb Zarządu UTW w Żorach.

Zarząd UTW pracuje w 5 – składzie ukonstytuowanym na Walnym Zebraniu 17 kwietnia br tj. Prezes – Helena Karwot; Wiceprezes – Danuta Jendryszczyk, Skarbnik – Maria Trześniewska; Sekretarz – Jolanta Pasierbek – Przewodnicząca Żorskiej Rady Seniorów, której Prezes podziękowała za przyjęcie tej funkcji; członek – Grażyna Zawierucha. Właściwie zmiana nastąpiła tylko w obsadzie funkcji sekretarza z uwagi na rezygnację Pani Małgorzaty Niemiec, której Prezes serdecznie dziękowała za 3 lata bardzo dobrej współpracy.

Prezes podziękowała też wszystkim koleżankom i kolegom, z którymi współpracowała w zarządzie przez kilka lat od 2013 i podkreśliła, że pozostawiły po sobie coś dobrego dla lepszego funkcjonowania biura UTW, a tym samym uniwersytetu, nawet jeśli już nie są słuchaczami UTW.

Stan naszych słuchaczy na dzień dzisiejszy wynosi 273 osoby i bardzo się obniżył do stanu na zakończenie ub. roku /315 osób/, a przecież biorąc pod uwagę to co udało się nam zrealizować, trudno znaleźć wytłumaczenie tego zjawiska. Zamiast rosnąć, liczba słuchaczy maleje, mimo że wkład pracy zarządu w funkcjonowanie UTW rośnie i mimo większego zaangażowania niektórych słuchaczy.

Następnie otrzymaliśmy piękne kwiaty i życzenia od słuchaczy UTW w Wodzisławiu, a prezes UTW w Czerwionce – Leszczynach dołączył do kwiatów także piękne podziękowania od słuchaczy UTW w Czerwionce – Leszczynach. Prezydent Miasta Żory Pan Waldemar Socha doceniając działania UTW w Żorach dla seniorów, życzył nam także dalszej owocnej pracy, zdrowia i wspaniałych wakacji.

Wszystkie działania UTW łączą się z wysiłkiem wielu ludzi i za to chcieliśmy wszystkim bardzo podziękować. Tym razem nasze podziękowania i dyplomy mają ładną oprawę graficzną wykonaną w firmie INFO GRAF.

Wręczyliśmy podziękowania:

– Prezydentowi Miasta Żory, Przewodniczącemu Rady Miasta, Pani Beacie Bąk – Kierownikowi Biura

ŻCOP, Pani Barbarze Musiałek – klub „Rebus”, Panu Szymonowi Kamczykowi redaktorowi

Tygodnika Żory;

Obecnym i byłym członkom Zarządu UTW oraz bardzo aktywnym studentkom UTW, które

występowały w części artystycznej uroczystości i Pani Basi Grochal autorce projektów graficznych

podziękowań oraz okolicznościowych życzeń UTW, która chce się z nami podzielić swoim talentem

wkładając w to bardzo bużo pracy.

Prowadzącym zajęcia na UTW obecnym na uroczystości: Pani Renacie Wieczorek – język włoski;

Pani Ryszardzie Szpotakowskiej – rehabilitacja; Pani Agnieszce Szewczyk – taniec towarzyski; Pani

Joannie Dziedzic – Zumba gold i latino solo; Panu Stanisławowi Sobieckiemu – Klub Podróżnika;

Pana Adamowi Foksowi – taniec liniowy country i gry logiczne.

Wręczyliśmy dyplomy wszystkim zawodnikom UTW startującym na X olimpiadzie sportowej – Łazy.

Nasi słuchacze Henryka Świerczyna i Ryszard Wesołowski w imieniu słuchaczy UTW podziękowali Zarządowi UTW i Ludwikowi Glanertowi za pracę – kwiatami i koszem z czekoladkami.

Następnie zgodnie z programem Pan Tadeusz Szczepaniak – Biuro PAH w Krakowie, przedstawił działania Polskiej Akcji Humanitarnej w wykładzie pt „Bo najważniejszy jest człowiek. Historia i obecne działania PAH”.Wykład był bardzo interesujący i zakładamy, że spotka się także z pozytywnym wsparciem finansowym naszych słuchaczy dla działań PAH.

Wszystkie niezbędne informacje na temat działań PAH, a także sposobu finansowego wsparcia tych działań znajdziemy na stronach: pah kraków, pah pajacyk, pah i wielu innych ze słowem pah.

Część artystyczną rozpoczął zespół UTW „Gold Dance”, który zatańczył pięknego walca wiedeńskiego do piosenki Maryli Rodowicz – „Niech żyje bal” w układzie przygotowanym przez Panią Agnieszkę Szewczyk. Wystąpili w parach: Małgorzata Niemiec i Ryszard Wesołowski; Karolina i Ludwik Glanertowie; Donata Pniewska i Wiktor Bąk.

Następnie zespół Carpe Diem brawurowo wykonał wiązankę przebojów z lat 50-tych, a potem pięknie zaśpiewała dla nas solistka studia Magic Voice prowadzonego przez Panią Dagmarę Świtacz przy MOK w Żorach.

Kolejno wystąpiły nasze zespoły:

– Zespół „Senior Dance” – taniec liniowy country składanka tańców liniowych country pt.

„Tańczące kapelusze”. Zespół w niebieskich koszulkach z logo UTW i białych kapeluszach

prezentował się świetnie i w naszej ocenie jest klasą dla siebie;

– Zespół „Butterfly” – latino – solo – tańczy od stycznia ubr i zawsze pięknie się prezentuje i teraz też

Janek z dziewczynami z werwą zatańczyli – cha chę i bathatę;

– Na zakończenie do Zespołu „Butterfly” dołączyło kilku tancerzy Zumby Gold i wspólnie z Panią

Joanną Dziedzic super zatańczyli bathatę do piosenki Sylwii Grzeszczak „Tamta dziewczyna”.

Wszystkie występy były bardzo ciepło przyjęte przez naszych gości.

Po zakończeniu części artystycznej przekazano słuchaczom krótkie informacje organizacyjne:

Rozpoczęcie roku akademickiego 2017/2018 planujemy na 2.X.br., godz. 16.00 tu na scenie MOK.

– najbliższa niedziela – Fiesta NGO ŻCOP – 24.06.br – Festyn Ks.Władysława / występy zespołów

UTW: Senior Dance i Butterfly około godziny 14.50 i 15.15/

Przerwa wakacyjna dla słuchaczy UTW – 1.07. – 30.09.2017 r.,

z tym, że biuro UTW będzie nieczynne od 16.07. – 31.08.2017 r.

Od 1.09.br będą w biurze UTW dyżury członków Zarządu, aby ułatwić przystąpienie do UTW

nowym słuchaczom.

Olimpiada You Win Rybnik – 14.09.br zapisy do 15.07.br – biuro UTW w czasie dyżurów.

Oczywiście spotykamy się na wszystkich imprezach organizowanych przez MOK, MOSiR i inne instytucje dla mieszkańców Żor.

Prezes życzyła wszystkim Gościom i Słuchaczom UTW zdrowych i miłych wakacji.

Zaprosiła też wszystkich obecnych na pyszne rogaliki z cukierni „Jasiek” i wodę mineralną.

Spora grupa naszych słuchaczy i gości zakończyła wieczór w Marry Dance mimo wszystko w dobrym nastroju zakłóconym porażką naszych piłkarzy w inauguracyjnym meczu z Sengalem na mistrzostwach świata.

Zdjęcia z uroczystości – zamieszczone na stronie utwzory.pl, wykonali: Henia Świerczyna i Ludwik Glanert, którym bardzo dziękujemy.

Zarząd UTW w Żorach