, ,

Zespół Tańca Liniowego „SENIOR DANCE” – CIESZY SIĘ !

Stowarzyszenie

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żorach

Żory, 26.09.2019 r

Zespół Tańca Liniowego „SENIOR DANCE” – CIESZY SIĘ !

Powoli kończy się okres wakacyjny ale Zespół „Senior Dance” wspomina ten czas jako wyjątkowo udany. Zespół spotykał się co tydzień, w czwartki, w Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych i starał się „ocalić od zapomnienia” szczególnie piękne tańce, których uczył na przestrzeni lat 2014 – 2019, instruktor Pan Adam Foks. Zajęcia odbywały się samodzielnie, przy muzyce przygotowanej przez Gosię Niemiec. Zapał słuchaczy naszego uniwersytetu przełożył się na osiągnięcia, którymi niewątpliwie były wakacyjne występy na koncertach zespołu muzycznego „Dynamik” oraz na koncercie Alicji Boncol & Koalicja.

Z zespołem „Dynamik” wystąpiliśmy 7 lipca br. na Festynie Rodzinnym Dzielnicy Korfantego, 27 lipca br. na koncercie w Rudzie Śląskiej i 18 sierpnia br. na Festynie Parafialnym w Kleszczówce.

Z Alicją Boncol – niekwestionowaną gwiazdą muzyki country – wystąpiliśmy 7 września 2019 r. na IV Pikniku Country w Siemianowicach. Mieliśmy przyjemność wysłuchać Zespołu Colorado Band, Jana Manson Band oraz Tomasza Jarmołkiewicza a w wieczornym koncercie Alicji zatańczyć do sześciu utworów wokalnych:

Jeden gest (tańczyliśmy „Where I belong”),

Black coffee („Black coffee”),

Dlaczego Panie piją do dna („Cowgirl’s twist”),

Need you now („Blue Note”),

Violets are red („Walczyk”),

I wanna be a cowboy’s sweetheart („Cowboy Yoddle Song”).

Atmosfera koncertu była wyjątkowa, jak to zwykle bywa na koncertach Alicji. Można wnioskować, że nasze wejścia taneczne podobały się zarówno publiczności jak i Alicji ponieważ otrzymaliśmy serdeczne podziękowania i zaproszenie na kolejny piknik za rok.

W dzień niepodległości Stanów Zjednoczonych, 4 lipca br. tańczyliśmy i bawiliśmy się na wyjątkowej imprezie w żorskim miasteczku westernowym Twinpigs. Atrakcji nie brakowało, miasteczko pięknieje z dnia na dzień i zachwyca zarówno najmłodszych jak i tych nieco starszych.

Nie sposób nie wspomnieć o wyjeździe na trzydniowy X Festiwal „Czyste Country” do Wolsztyna. W dniach 9-11 sierpnia br. wraz z około pięćdziesięcioma słuchaczami z innych Uniwersytetów Trzeciego Wieku i naszym nieocenionym Adamem Foksem tańczyliśmy można powiedzieć „maraton country”. Warunki do tańca były doskonałe, zespoły prezentowały wysoki poziom muzyczny a nad wszystkim czuwał sam Michael Lonstar. Za rok czeka nas kolejne spotkanie na XI Festiwalu „Czyste Country”, noclegi już zarezerwowane.

29 sierpnia br. na warsztatach country w Boryni przypomnieliśmy sobie tańce, których uczyliśmy się w latach: 2018, 2019. Nasz instruktor Adam jak zwykle zadowolił wszystkich uczestników zajęć ponieważ zaprezentował tańce zarówno łatwe jak i te nieco trudniejsze.

Wakacje się kończą, pozostaje z optymizmem powitać nowy rok akademicki 2019/2020, życzyć sobie wzajemnie zdrowia i cieszyć się nadchodzącymi wydarzeniami.

Dziękuję za udostępnienie zdjęć zespołowi „Dynamik”, słuchaczom naszego uniwersytetu: Heni Świerczyna, Basi Krobisz, Basi Frątczak, Ludwikowi Glanertowi oraz naszemu instruktorowi Adamowi Foks.

Relacja Niemiec Małgorzata

Zarząd UTW w Żorach