„Fitoterapia w chorobach przewodu pokarmowego, w pasożytach jelitowych i w alergiach”

Wykład „Fitoterapia w chorobach przewodu pokarmowego,

w pasożytach jelitowych i w alergiach”

Lek. med. Krzysztof Błecha – Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki w Żywcu i Sanatorium Ustroń – Ośrodek Magnolia & Tulipan

10 listopad 2017 – sala 103 /ŻCOP/.

10 listopada br słuchacze UTW w Żorach mogli wysłuchać wykładu pt.„Fitoterapia w chorobach przewodu pokarmowego, w pasożytach jelitowych i w alergiach” zorganizowanego ponownie z inicjatywy BONIMED-u Zioła Ojca Grzegorza Sroki i Sanatorium Ustroń – Magnolia & Tulipan w ramach cyklu „Zdrowy senior – profilaktyka i fitoterapia”.

Podobnie jak w styczniu ub. roku mogliśmy otrzymać Uzdrowiskową Kartę Korzyści, która umożliwia posiadaczom karty korzystanie z różnych ulg na terenie miasta uzdrowiskowego Ustroń. Część słuchaczy UTW nabyła te karty w ubiegłym roku i są nadal aktualne, ale część uczestników wykładu skorzystała z oferty i otrzymała UKK, gdyż dość często odwiedzamy Ustroń i możemy z Programu Uzdrowiskowa Karta Korzyści korzystać.

Jakie korzyści – bieżące rabaty otrzymuje właściciel karty UKK, możemy śledzić na:

www.zdrowy-senior.org.

Otrzymaliśmy też nr 3/2017 jesień kwartalnika Zioła dla Zdrowia – pt. Otyłość zabija!, które wydawane jest przez Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki.

Następnie Pan Krzysztof Błecha – lekarz medycyny – internista ze specjalizacją z rehabilitacji medycznej, ziołolecznictwa, terapii manualnej, homeopatii i akupunktury – pracujący od ponad 20 lat w Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki w Żywcu, przedstawił z prezentacją medialną podstawowe tezy wykładu „Fitoterapia w chorobach przewodu pokarmowego, w pasożytach jelitowych i w alergiach”. Omówił dość szczegółowo leczenie poszczególnych schorzeń przewodu pokarmowego i przypomniał, że informacje o leczeniu medycyną naturalną prezentowane są również na kanałach:TV dla zdrowia., i na stronie: www.drblecha.pl.

Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników.

Pan Krzysztof Błecha jest także autorem kilkudziesięciu artykułów popularno-naukowych dotyczących medycyny naturalnej i ziołolecznictwa oraz współautorem i konsultantem kilku pozycji książkowych, a także wielkim miłośnikiem ziół i zwolennikiem ich stosowania. Na wykładzie można było zakupić książkę Jego autorstwa.

W naszej ocenie spotkanie było udane i powinno jeszcze bardziej zacieśnić nasze kontakty z miastem i Uzdrowiskiem Ustroń, a przede wszystkim stosować tam, gdzie jest to możliwe naturalne metody leczenia z wykorzystaniem sprawdzonych już koncepcji terapeutycznych opracowanych w

Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki.

Zdjęcia z wykładu: Zdzisław Karbowski – bardzo dziękujemy.

Zarząd UTW w Żorach

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz