, ,

Biesiada z zespołem „Dynamik” 10 luty 2019 r. Miejski Ośrodek Kultury w Żorach.

Biesiada z zespołem „Dynamik” 10 luty 2019 r.

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach.

10 lutego 2019 r. w sali teatralnej MOK w Żorach, odbył się koncert zespołu muzycznego Dynamik oraz zaproszonych gości: Kasi Piowczyk, Kasi Matejczyk z New Energy oraz zespołów Awista i Bez Nazwy. Występ zespołu Dynamik uświetniły tancerki z Clubu Tańca „i” oraz tancerze z naszego uniwersytetu „Senior Dance” oraz „Gold Dance UTW Żory”. Koncert zespołu Dynamik – Promocja Płyty „Więc proszę kochaj”, wzbudził wiele pozytywnych emocji i wraz z zaproszonymi artystami wprowadził publiczność w radosny, karnawałowy nastrój. Na początku koncertu zespół „Gold Dance UTW Żory”, prowadzony przez instruktorkę Panią Agnieszkę Szewczyk, przy dźwiękach piosenki „Chłopak jak ze snu” zatańczył sambę. Następnie zespół UTW w Żorach „Senior Dance”, prowadzony przez instruktora Pana Adama Foksa, zaprezentował się w tańcu liniowym country, przy dźwiękach piosenek: „Z tobą chcę marzyć” i „Szukamy miejsca na tej ziemi”. Pod koniec koncertu, pary taneczne w składzie: Karolina i Ludwik Glanertowie oraz Małgorzata Niemiec i Ryszard Wesołowski zatańczyły walca wiedeńskiego przy dźwiękach piosenki „Walczyk góralski”. Z reakcji publiczności można wnioskować, że występy naszych zespołów tanecznych podobały się.

Na zakończenie koncertu, bardzo miłym akcentem okazało się zaproszenie na scenę wszystkich artystów i wręczenie podziękowań. Otrzymaliśmy między innymi płyty zespołu Dynamik „Więc proszę kochaj”. Tancerki z Clubu Tańca „i”, przy dźwiękach utworu finałowego „Pociąg do marzeń”, poprowadziły roztańczonym krokiem, rozbawiony, rozśpiewany korowód artystów, ze sceny – do publiczności. Pełen wzruszeń koncert zakończył się zaproszeniem wszystkich zebranych na słodki poczęstunek i spotkanie z artystami.

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć z imprezy zespołowi Dynamik oraz słuchaczom UTW w Żorach:  Heni Świerczynie, Basi Grochal i Ludwikowi Glanertowi.

Relacja Niemiec Małgorzata

Zarząd UTW w Żorach