, ,

X Jubileuszowy Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego w kategoriach Senior i Hobby, Nowy Targ – 2.02.2019 r.

2 lutego 2019 r. w Nowym Targu odbył się kolejny, tym razem Jubileuszowy Turniej Tańca poświęcony pamięci Profesora Mariana Wieczystego. Była piękna pogoda, nastrój od samego początku turnieju wspaniały.

Zespół tańca towarzyskiego „Gold Dance UTW Żory” reprezentowały dwie pary taneczne klasy F: Małgorzata Niemiec i Ryszard Wesołowski oraz Karolina i Ludwik Glanertowie. Pary zmierzyły się z tancerzami wyższej klasy – mianowicie E, co utrudniło zdobycie medalowych miejsc, bądź pucharów – ale nie o to przecież chodziło. Organizator zadbał aby wszystkie pary uczestniczące w Jubileuszowym Turnieju zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami z wizerunkiem Prof. Mariana Wieczystego – w podziękowaniu od organizatorów. Był to niezwykle sympatyczny gest. Dodatkowo Panie zostały obdarowane czerwonymi różami. Każda para taneczna otrzymała dyplom okolicznościowy.

Klasyfikacja par tanecznych:

Senior III (55+, 50+) – E Senior III – E Standard 4 tańce, V miejsce – Małgorzata Niemiec i Ryszard Wesołowski, VIII miejsce – Karolina Glanert i Ludwik Glanert.

Senior III (55+, 50+) – E Senior III – E Latino 4 tańce, IV miejsce – Małgorzata Niemiec      i Ryszard Wesołowski, V miejsce Karolina Glanert i Ludwik Glanert.

Para taneczna Małgorzata Niemiec i Ryszard Wesołowski miała przyjemność zatańczyć w finale kategorii Standard (sześć par na parkiecie) i zdobyć piątą lokatę przed parą klasy E, Michalak Marek i Michalak Joanna z AS – Gdańsk. Był to już drugi finał tej pary w kategorii Standard (pierwszy na turnieju „Bal 2018” Grand Prix Seniorów w Gliwicach – 22.09.2018 r.).

Wieczorną Galę Finałową otworzył polonez w wykonaniu par tanecznych z całej Polski (i nie tylko) wśród których, prezentowały się również pary taneczne z naszego uniwersytetu. Zawsze chwili tej towarzyszy radość i wzruszenie. Następnie wmaszerowali sędziowie wnosząc oryginalne puchary ufundowane przez wychowanków Profesora. Ekipa klubu Fantazja złożyła podziękowanie dla Organizatorów za 10 lat trudów, na ręce Pana Leszka Kusiaka. 

Turniej zorganizowała ekipa klubu Hart pod przewodnictwem P. Leszka Kusiaka, przy wsparciu Miasta i Gminy Nowy Targ.     

Jak zwykle w sposób szczególny dziękujemy Żorskiemu Centrum Organizacji Pozarządowych i Klubowi „Wisus” za możliwość przeprowadzenia treningów tanecznych, Gminie Miejskiej Żory za współfinansowanie naszego Uniwersytetu oraz Pani Agnieszce Szewczyk za wprowadzenie nas w środowisko taneczne i wiarę w nasze możliwości.

Dziękujemy sympatycznej parze tanecznej klasy C, Agnieszce Olszańskiej z Gdyni i Lechowi Falandyszowi z Gdańska, za przesłanie zdjęć z turnieju. Pozostałe zdjęcia są autorstwa P. Zbigniewa Krauzowicza i pochodzą z Galerii zdjęć Urzędu Miasta Nowy Targ.

Relacja Niemiec Małgorzata

Zarząd UTW w Żorach