Dzień Kobiet 2017

Dzień Kobiet – 8 marzec 2017!

7 marca br. studentki UTW spotkały się, aby uczcić swoje święto – Dzień Kobiet, w którym udział wzięli także studenci UTW, bo lepiej świętować wspólnie. Przy pięknie, kolorowo zastawionych stołach w sali 103 budynku ŻCOP spotkały się 64 osoby.

W krótkim powitaniu zebranych, Sekretarz Zarządu UTW przekazała pozdrowienia z sanatorium w Rabce a także życzenia dobrej zabawy, które przesłała wszystkim uczestnikom nasza koleżanka Prezes – Helena Karwot. Przedstawiła również program uroczystości i przypomniała o zbliżającej się Olimpiadzie Sportowej w Łazach i corocznym Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking UTW (maj 2017r.).

Kończąc powitanie, w imieniu Zarządu UTW Sekretarz serdecznie podziękowała Pani Marzenie Karpińskiej za załatwienie sali i przygotowanie programu artystycznego, Panu Stanisławowi Sobieckiemu za prowadzenie imprezy, oprawę muzyczną i troskę abyśmy wspólnie dobrze się bawili oraz Pani Reginie Trawińskiej, która przy współudziale słuchaczy: Grażyny Bieńczak, Karoliny Glanert, Emilii Olesiuk, Jana Bednarka, Ludwika Glanerta, Zbyszka Pabicha i Ryszarda Wesołowskiego, przygotowała dla wszystkich poczęstunek i wystrój sali.

Podziękowania otrzymały również Panie: Barbara Grochal za pięknie wykonane kartki z życzeniami z okazji Dnia Kobiet, Anna Potęga i Henryka Świerczyna za aktywne włączenie się w program artystyczny jak również Grażyna Zawierucha i Małgorzata Niemiec – członkowie Zarządu UTW, którzy włączyli się w przygotowania uroczystości.

Z okazji Dnia Kobiet złożono życzenia Samych Radosnych Dni wszystkim Słuchaczkom UTW i Seniorkom a nie zapominając o zbliżającym się Dniu Mężczyzny podobne życzenia otrzymali nasi Koledzy – Słuchacze UTW i Seniorzy.

Po oficjalnym przywitaniu, słuchacze UTW złożyli życzenia i obdarowali wszystkie Panie pięknymi kolorowymi tulipanami. Dziękujemy im serdecznie za miły gest.

Z kolei słuchaczka Pani Maria Matysiak obdarowała Panów słodkimi lizakami a z inicjatywy Zarządu i Pani Henryki Świerczyna Panowie otrzymali czekoladowe jajka niespodzianki.

W trakcie spotkania z przyjemnością wysłuchaliśmy piosenek przygotowanych przez Zespół „Pasja” w ramach zajęć „Z piosenką na ty”. Nasz słuchacz, Pan Wiktor Bąk bardzo sprawnie przeprowadził mini turniej gry w boule. Zachęcił nas tym samym do poznania cieszącej się dużą popularnością gry na świeżym powietrzu. Osiem Pań rywalizowało o nagrodę – schłodzonego szampana, ufundowaną przez kolegę Wiktora. Turniej wygrała Henia Świerczyna a ile emocji towarzyszyło turniejowi można zobaczyć na niżej zamieszczonych zdjęciach. Z kolei Pan Staszek Sobiecki przeprowadził turniej „Gramy o milion”, w którym odważnie zaprezentowała się koleżanka Grażyna Zawierucha i zgarnęła nagrodę finansową w twardej walucie na kupno samochodu – serwetki papierowe jednorazowe do decoupage w dolarach:)). Z kolei słuchaczka Pani Ania Potęga wprowadziła nas w doskonały nastrój bajką o „Czerwonym Kapturku”. Ku wspólnej uciesze aktywnie uczestniczyliśmy w interpretacji bajkowych wydarzeń. Następnie razem zaśpiewaliśmy naszą ulubioną piosenkę „Żory to nasze miasto”.

W zabawie z okazji Dnia Kobiet nie mógł uczestniczyć nasz kolega Pan Ryszard Przybylski. Nie mniej dziękujemy mu za piękne, czerwone serduszka z napisem „Święto Kobiet UTW 2017”, które były wdzięczną ozdobą naszych stołów.

Nie świętowała z nami Prezes Helena Karwot, która jak wspomniano w przywitaniu przesłała Paniom i Panom pozdrowienia i życzenia dobrej zabawy (sms 6.03.br). W dniu 7 marca br. Pani Prezes prosiła również o złożenie w Jej imieniu podziękowań wszystkim słuchaczom UTW, którzy aktywnie włączyli się w głosowanie na nią w Finale Wojewódzkim „Człowiek Roku 2016”.

W plebiscycie na „Człowieka Roku 2016” Pani Helena Karwot ostatecznie uplasowała się na 84 miejscu z liczbą głosów 3022. Gratulujemy i cieszymy się, że reprezentując Uniwersytet Trzeciego Wieku zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego.

Aktualnie trwa kolejny Plebiscyt, do którego zgłoszono Panią Prezes Helenę Karwot, mianowicie „Najbardziej aktywny senior w województwie śląskim”. Głosowanie potrwa do 5 maja 2017r.. Głosować można „klikając” w wybraną kandydaturę na stronie internetowej. Bliższe informacje www.dziennikzachodni.pl/aktywnysenior.

Reasumując, w ocenie Słuchaczy i Zarządu UTW spotkanie z okazji Dnia Kobiet należy uznać za udane.

Niżej przedstawiamy zdjęcia udostępnione przez Słuchaczy: Henrykę Świerczyna, Ludwika Glanerta, Zbyszka Pabicha i Ryszarda Wesołowskiego. Dziękujemy za zaangażowanie.

Relacja Niemiec Małgorzata.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz