Tańczymy z Sercem ZUMBA MARATON 13.09.2015 Gliwice/Europa Centralna

Po raz kolejny Fundacja „Biegamy z Sercem” zorganizowała w Gliwicach charytatywną zumbę maraton, której celem było dofinansowanie kosztów operacji RIZOTOMII dla niepełnosprawnej Zuzi Raczkowskiej.

W imprezie udział wzięło 5 instruktorów, 314 uczestników a z opłat startowych udało się zebrać kwotę 5.155,00 zł.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie tańczyliśmy zumbę od godz. 12.00 do 15.00, po czym nastąpiło uroczyste zakończenie imprezy. Nasz uniwersytecki „Team-Asia Dziedzic” został wyróżniony jako grupa najstarszych, aczkolwiek młodych duchem, uczestników zumby maraton. Wręczono nam upominki co było dla nas miłą niespodzianką.

Jeszcze większą niespodzianką okazał się przyjazd utrudzonej Zuzi. Dzielna Zuzia Raczkowska w tym samym dniu wzięła udział w imprezie sportowej – 33 Wrocław-Maraton. Sztafeta charytatywna „Bieg po nadzieję” na ukończenie królewskiego dystansu potrzebowała 5 godzin. Poprowadził ją legendarny koszykarz Maciej Zieliński. W tym roku na wrocławskim maratonie zbierano środki finansowe na leczenie podopiecznych Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Na całej trasie ww. biegu było prawie 100 osób, w tym Zuzia, z którą biegło pięcioro maratończyków (informacja – www.maratończyk.pl).

W tym samym czasie Maja – siostra bliźniaczka, tańczyła z nami zumbę w Gliwicach. Przytoczę słowa Zuzi: „Jeśli marzenia są po to aby się spełniać, to ja marzę żeby biegać razem z Mają po łące”. O Zuzi, Mai i opiekującej się dziewczynkami babci Marioli można przeczytać na portalu www.zuziaimaja.pl.

W zumbie maraton udział wzięli słuchacze UTW: Bednarek Jan, Bieńczak Grażyna, Krobisz Barbara, Kusiak Grażyna, Matysiak Maria, Niemiec Małgorzata, Olesiuk Emilia, Świeczka Barbara.

Możemy sobie wzajemnie podziękować za emocje, pozytywne wrażenia i czas, który wspólnie spędziliśmy z naszą niezastąpioną instruktorką P. Asią Dziedzic, pozostałymi instruktorami i niestrudzonym Prezesem Fundacji „Biegamy z SERCEM” P. Arturem Szcześniak.

Zdjęcia: strony internetowe: www.taniec.com – P.Jarosław Dziedzic, www.biegamyzsercem.pl oraz słuchacz UTW Zdzisław Karbowski.

Relacja Niemiec Małgorzata

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz