,

Zabawa karnawałowa – walentynkowa – 14.02.2020 r.

Zabawa karnawałowa – walentynkowa – 14.02.2020 r.

W ubiegły piątek, tj. 14.02.br w Dniu Zakochanych, odbyła się kolejny raz zabawa karnawałowa naszych słuchaczy, 2-gi razem pod znakiem Walentynek.

W sali 103 ŻCOP, przy przybranych walentynkowo i kolorowo zastawionych stołach bawiło się 53 słuchaczy UTW. Zabawa była odpłatna. Mimo, że nie było konkursu na stroje karnawałowe, to nasi słuchacze wykazali sporo inwencji w ubiorze odpowiednim do Święta Walentynek, a dodatkowo wszyscy goście otrzymali od organizatorów serduszka, którymi ozdobili swoje ubrania.

Po powitaniu uczestników zabawy Prezes podziękowała wszystkim, którzy ciężko się napracowali, abyśmy mogli się świetnie bawić: Danusi Jendryszczyk /Wiceprezes/, Emilce Olesiuk, Karolince Glanert, Grażynce Kusiak i Basi Frątczak oraz chłopakom: Ludwikowi Glanertowi, Ryśkowi Wesołowskiemu i Zbyszkowi Pabichowi. Specjalne podziękowania złożyła Emilce Olesiuk za pomysłowe przybranie stołów, dzięki czemu, mimo braku świątecznych dekoracji w sali 103, atmosfera była ciepła, serdeczna i walentynkowa.

Podziękowała też naszemu Wodzirejowi Stasiowi Sobieckiemu za to, że dzięki Jego nagraniom i prowadzeniu będziemy mogli się dobrze bawić.

Z góry Prezes podziękowała wszystkim, którzy pomogą przy sprzątaniu sali po zakończeniu zabawy.

Prezes przypomniała słuchaczom UTW o 28 Finale WOŚP /12.01.br/, w którym 10 wolontariuszy UTW / w tym rodzina naszej Grażynki Zawieruchy – wnuk Mateusz, córka – mama Monika oraz zięć Przemysław, który dodatkowo woził całą rodzinę / zebrało do puszek w zaokrągleniu 11 751 zł na terenie Żor.  Najwiecej w tym roku i w ogóle od kiedy UTW bierze udział w finałach WOŚP zebrała Rimma Sobolewska / 2 728 zł /. Każdy z wolontariuszy otrzymał podpisane przez Jurka Owsiaka potwierdzenie zebranej kwoty ze sztabu głównego WOŚP, które Prezes uroczyście wręczyła wolontariuszom obecnym na zabawie. Podkreśliła życzliwość ludzi spotykanych na ulicach Żor i niezwykle sympatyczną atmosferę w sztabie WOŚP w MOK-u w Żorach, która zapewnia udział wolontariuszy w kolejnym finale WOŚP.

Na scenie MOK w Żorach w tańcu Flamenco zatańczyły nasze koleżanki Henia Świerczyna i Bożenka Bosek, które także zasiliły datkami nasze puszki. Przedstawiła też naszych słuchaczy, którzy jak co roku, w pięknych strojach wsparli WOŚP z Fundacją „Biegamy z Sercem” w Gliwicach w ramach IX Gliwickiego Biegu Orkiestrowego w dniu 28 Finału WOŚP, a za udział w tym biegu trzeba było zapłacić 50 i dojazd.

Obecni na zabawie wolontariusze WOŚP z Żor i Gliwic zrobili sobie zdjęcie, a zebrani oklaskami nagrodzili ich wysiłek.

A potem bawiliśmy się świetnie, przez chwilę nawet przy akompaniamencie gitarowym Jimi Hendrixa, którego odtworzył mistrzowsko Stasiu Sobiecki. W przerwie, dla odpoczynku śpiewaliśmy piosenki biesiadne. Z inicjatywy Stasia Sobieckiego utworzyliśmy – trzymając się za ręce, duże koło dla uczczenia pamięci kilku naszych słuchaczy, którzy jeszcze tak niedawno bawili się z nami (Kaziu Urban – 17.01.br; Renia Trawińska – 28.12.2019; Ania Potęga – 6.11.2017; Jadzia Wilk – 12.07.2016;). Odeszło jeszcze kilku innych naszych słuchaczy, którzy nie uczestniczyli w zabawach. Zabawa trwała do 21:15, a potem zabraliśmy się za sprzątanie i około godziny 22:45  opuściliśmy budynek ŻCOP.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Staszkowi Sobieckiemu za wspaniałe prowadzenie zabawy.

Bardzo dziękujemy Wszystkim uczestnikom zabawy za miłą i serdeczną atmosferę.

Dziekuję też serdecznie Joli Kicińskiej za ekspresowe wypranie obrusów użytych na zabawie.

Za zdjęcia z zabawy /strona utwzory.pl/ dziękujemy Karolinie i Ludwikowi Glanertom .

Relacja z zabawy: Helena Karwot

Zarząd UTW w Żorach